• bir kadında yalanmadık tek bir nokta bırakmamak

  ?.
  tabağını bitirip ekmek ile sıyırmadan masadan kalkmamayı öğrenmiş bir çocukluğun zihin yapısıdır.
  4 ... kareli panda
 • kuran ı kerim

  1058.
  bilmeyenlere not; besmele ayet midir değil midir günümüzde tartışılan bir konudur.
  ... kareli panda
 • cuma namazı

  93.
  Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız elbette bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan isteyin Allah'ı çok zikredin umulur ki kurtuluşa erersiniz. Onlar bir ticaret ve eğlence gördükleri zaman hemen dağılıp ona giderler ve seni ayakta bırakırlar De ki: Allah'ın yanında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha yararlıdır Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.
  3 ... kareli panda
 • kuran ı kerim in yeni sürümü inecek mi

  16777213.
  şu anki tek sürümü insan olana inmiş kitaptır. soruyu soranlara çözümlü cevaplar ahirette birebir mülakat ile verilecektir.
  ... kareli panda
 • yoğun bakımda boş yatak olmadığı için ölmek

  ?.
  insanlık ayıbı.
  ... kareli panda
 • alma matter

  2.
  marş formatında giden her türlü cover a müsait şarkıdır.
  1 ... kareli panda
 • tarihteki ilk insan adem ile havva değildi

  1.
  bu başlık altında yazılanlar tamamen şahsi tahminlerimdir. bu konu hakkında hiç bir bilimsel veri ya da semavi kaynak olmadığından (bire bir anlatım) aşağıdaki senaryo ortaya çıkmıştır.

  semavi dinlerden islam'ın kitabı kuran'da bahsi geçtiği gibi insanlık adem ile havva olarak yaratılmıştır. fakat adem ile havva beynelminel isimler idi. anlatımın devamında insanlığın arap yarım adasında başladığı ve oradan dünyaya yayıldığı şeklinde anlaşılır fakat bunun yanlış anlaşıldığı ya da konunun detaylı anlatılmadığı taraftarıyım.

  arap yarım adasında başlayan ve orada devam eden insanlığın bir göç içerisine girdiğini farz edelim. durduk yere insanlar burası çok sıcak ya da çok kurak şikayetleri ile yola çıkmış olsunlar. vardıkları varabilecekleri yer en kabadayı iç denizleri aşmak olsun ki böyle bir zahmete neden girsinler? bu şekilde yol alan insanlığın antartikaya vardığını farz edelim ki bu olasılıksızdan öte birşeydir. hayatına arap yarım adasında başlamış ve oranın iklimine alışmış bir insanın eksi 80 leri gören bir yerde neden yerleşme kararı aldığını hangi mantık nasıl açıklayabilir?

  ya da bu gün lodos ya da sis gibi benzeri hava muhalefetleri nedenleri ile iptal edilen 2000 li yılların teknolojisi deniz ulaşım araçları yetersiz kalırken iki tane tahtayı birbirine bağlayıp okyanus aşıp amerika'yı mı buldular da amerika keşfedildiği zaman orada yerliler vardı?

  ya da avrupalıların 17 y.y. da buldukları topraklara önceden teknoloji ile gelen aborjinler neden hala dımdızlak gezip ayna görünce şaşırıyorlardı?
  yani okyanus aşacak bir teknolojiniz olacak ancak aşıp geldiğiniz yerde insanlık olarak ilerlemeyip yamyam kabilesi olarak yaşamaya devam edeceksiniz ve arkanızda bıraktıklarınız gemiler inşa edip sizi yüzyıllar sonra keşfedecekler. hayır tabi ki böyle bir olasılık da yok. zira öyle birşey olsa idi arap yarım adasından çıkan insanlık dünyanın her neresine gitmeyi becerebilir ise becersin neticede kendi dili kendi kültürü ile gidecektir. buraya çıktık arkadaşlar buranın adı japonya olsun, sen çekik gözlü ol, sen hamam böceği ye, sen hop arkadaki esmerliğini derhal kaybet, ve konuştuğunuz dili unutun japonuz artık japonca konuşacağız. hayır tabi ki böyle birşey de yok.

  peki insanlık depremler ve afetler ile yarılan dünyada mı bölündü?
  japonyada olan deprem sonrası tsunami ile yerlere eksan olan insanlık ve ülkemizde ufak sayılabilecek bir deprem ile gölcük ve marmaranın ne hale geldiğini bir hatırlayın. bahsi geçecek kadar kıtaları ayıracak afetlerde insan ırkı zaten yaşayamazdı. kaldı ki haydi santim santim ayrıldı, mübarek insaflı, e hiç bir mağarada neden bir kazıntı yok. amcam giller karşıda kaldı en son gördüğümüz şey esmerliklerinden eser kalmamış teyzem sarışın mavi gözlü olmuştu yeğen de ahhzooo dedi el sallarken.

  peki o değil bu değil diğeri değil nedir doğru olduğunu düşündüğümüz şey. adem ile havva beynelminel isimler idi. her kıtada kadınlar ve erkekler olarak yaratıldılar. zencinin de asyalının da kutupların da adem ve havvaları oldu. fakat bizim tanıdığımız adem ile havva cennette ilk yaratılan adem ile havvadır. insanlık yer yüzüne gönderildiği zaman tüm kıtalarda ademler ve havvalar yaratıldı.
  zira okyanusu aşmak için günlerce gerekecek yiyecek ve su stoğunu barındıracak ve rotasından hiç şaşmayarak doğru yolu alıp kıtaya varacak teknolojinin bundan onbinlerce yıl önce bulunduğunu kabul etmek zorunda kalcağız, ki bu da imkansız, arşimet amca gerçeği var .)
  9 -4 ... kareli panda
 • ilk konuşan insan

  1.
  tarihte ilk konuşan insan karşısındakine ne demek istedi, ne diyebildi, karşısındaki ne anladı.
  verilebilecek en sağlam olasılıklı cevap; ilk konuşanın ne demek istediğini bilemesek de ikinci insanın ''Ne?'' demek istediğidir.
  2 -3 ... kareli panda
 • her güzel kadını sikmekten bıkan bir erkek vardır

  2.
  doğru söylemi; her güzel kadınla yatmaktan sıkılmış bir erkek vardır.
  bok değil kaka söylemi ile aynı tarza girmez bu ayrım, efendilik ile itlik arasındaki ayrım gibidir.
  istediğiniz yere bakınız: aile kavramı, 18 yaş sınırı, 18 i geçtim racona ters durumu.
  -2 ... kareli panda
 • hala kolunda saat taşıyan antika insan

  16.
  buraya bunları cepten nete girerek yazmadıysa antika olan durum.
  1 ... kareli panda
 • hazreti muhammed in zekası

  2.
  var olduğundan şüphe ettiğin halde, sana bile hazreti yazdırabilmesi.
  7 -3 ... kareli panda
 • çıkmak için 3 e basın

  1.
  türk telekom sesli mesaj servisinin enteresan önerisidir.
  mesajı tekrar dinlemek için bire bilmem ne için ikiye çıkmak için üçe basın.
  hayır nedir yani kapatıp çıksak olmuyor mu?
  caiz değil mi?
  ... kareli panda
 • hamam oğlanı

  1.
  facebook da sadece sayılı kişilerin ve erkeklerin alındığı, her türlü aramaya kapalı olan gizli THE HAMAM grubunda içerideki olan biteni dışarıda hatunlara anlatan üyenin düşürülen rütbesine hamam oğlanı denir.
  3 ... kareli panda
 • yeni baslayanlar icin affetmek

  2.
  so ı doubt u unforgiven.
  ... kareli panda
 • sokakta nicki ile çağırılınca dönüp bakmak

  85.
  bu sitede başıma gelmeyeceği muhakkak olan ama yıllardır karşılaştığım durumdur.
  ... kareli panda
 • ttnet borcundan kapanan internet

  2.
  stocholm sendromu.
  ... kareli panda
 • inci saldırısı

  10.
  kendilerini fight clup zanneden günlük 20 kelime dağarcıkları ile yaşayan (o da küfür) insanlar topluluğu.
  1 ... kareli panda
 • allah gerçekten varsa libya yı bombalardan korusun

  27.
  savaş olmasaydı şehadet olmazdı.
  davanda haklı isen uğrunda ölürsen o zaman inancının ödülünü alırsın.
  bu arada konuyu açan arkadasa tavsiye: bluvelve olan adını istersen bluevelvele olrarak değiştir de ismin konulara uysun, seneye de giyersin.
  ... kareli panda
 • erkeklerin göğüslerinin bile olmaması

  3.
  Kızlrın olmayan yerleri için neden yok yazık denilemeyecek duurm.
  aksi takdirde aynı cins yaratıklar olurduk.
  misal beynimiz var demek istiyorum giriş yazısına bakarak.
  1 -2 ... kareli panda
 • anan zaaa xd

  13.
  bilgisayarı ıq ölçmeden satan zihniyetin ......
  2 -1 ... kareli panda
 • yeni şeyler getiriyorum