• oy vermezlerse işsiz bırakmak boynumun borcu

  2.
  zaten olanın alenen ilanıdır. hangi belediye el değiştirdikten sonra aynı kadro ile devam etmiş ki? hatta bakırköy belediyesi el değil sadece başkan değiştirdi, güvenlikten zabıtasından şöförüne kadar tüm kadro değişti. belediye ile kapı komşu olduğumdan biliyorum .)
  zaten geriye kalan kadro temizlik işçileri vesaire. onlar da belediye değişmeden taşeron firma ile sözleşmeleri feshedip yeni firmalar ile anlaşıyorlar. tabi siz onları kadrolu devlet memuru zannediyorsanız o ayrı .)
  ... kareli panda
 • meme görünce gözü dönen erkek

  1.
  memeden sonra ne dedin?
  4 -4 ... kareli panda
 • pandaların yerine erkeklerin soyu tükensin

  3.
  yoo, küllüm yalan zinhar iftira. neslimizin tükendiği filan yok. sevişiyoruz çok şükür.
  2 ... kareli panda
 • 20 kişi toplayıp kötü adamları dövmek

  2.
  http://www.dayaksepeti.com
  1 ... kareli panda
 • anneler günü

  498.
  Anneler günü, Aziz Valentin isimli bir papazın bir fabrikada çıkan yangında yanarak vefat eden 129 kadını anmak için her sene aralığın son haftası kutladığı bir gavur adetidir. Çam ağacı süsleyerek, bal kabağı oyarak bu oyuna alet olma!!!
  ... kareli panda
 • mezar taşına reklam almak

  29.
  ölü yatırımdır.
  ... kareli panda
 • erken seçimin bütçeye maliyeti

  1.
  Erken seçim kararı, siyasi partilere ilave Hazine yardımı yapılmasının da önünü açtı. Ocak ayında 274 milyon lira tutarında Hazine yardımı alan AK Parti, CHP, MHP ve HDP'ye 548 milyon lira daha ödenecek. Böylece 4 partiye bu yıl ödenen toplam Hazine yardımı, 822 milyon lira olacak. (kaynak NTV)

  Daha bu güne kadar seçimlerde "Aaa negsel bayrak asmışlar, aaa şu bangır bangır kafa diken hotbus negsel seçim şarkısı çalıyor" diyip de o partiye oy vereni göremedim. Bu seneki seçimler için devletin siyasi partilere verdiği ödene 822.000.000 (kafanız karışsın diye yaptım) 822 milyon lira. Bu paramızdan 6 tane sıfırın atılmış hali, yanlış anlamayın .)
  Bu paranın büyük çoğunluğu önce akp sonra chp, mhp ve arkasından hdp'ye gidiyor.

  Şimdi; Neden hiç bir seçmen kazandırıcı yönü olmayan bu bayrak ve seçim otobüslerine bu kadar para harcanır onu düşünelim. Meclise giriş yapmış partiler bu yardımı alabilirler, ve bu bütçe doğrultusunda (kendileri de üzerine belki bi o kadar ceplerinden koyup) her tarafa bayrak asıp seçim otobüslerini gezdirirler. Bunu yaparlar ki; Yeni bir siyasi oluşum, yeni bir fikir yeni bir parti hiç bir şekilde varlığını duyuramasın, meydan bunlara kalsın. Aynı partiler bu büyük pastanın dilimlerini televizyon ve gazete reklamlarına da harcarlar. Harcarlar ki o medya kuruluşları kendileri hakkında haber yaparken "biraz daha" dikkatli olabilsinler. Siyasi partilerden ve siyasi partilerin birinci elden işlettiği kurum ve kuruluşlardan reklam alan hiç bir yayın organı gördüğü her şeyi haber yapamaz.

  Gelelim işin diğer boyutuna. iktidara geldiklerinde savurganlıkları yok edip (kıçından) kaynak uydurarak fakir fukaraya (ki kendileri fakirleştirdiler) emekliye dula yetime para dağıtacaklarını vaad etmelerine. Bu konuda eğer samimi iseler bu 822 milyon liranın hiç bir şekilde seçmeni etkilemeyeceğini söyleyerek, "görüntü ve ses kiriliği olmasın devletin parası boşa gitmesin". biz bu parayı almıyoruz alın bunu mehmetçik vakfına, lösev'e, gazilere ve şehit yakınlarına bağışlayın diyerek reddetmezler?
  Seçim barajından şikayet eden partiler neden herkesin eşit şartlarda duyurusunu yapmasına engel olan bu sisteme karşı çıkmazlar? Kasalarına girecek olan yüz milyonlarca liranın sıcaklığı ve meydanı başkasına bırakmama sevdasından öte bir şey değildir. Aslında barajdan da memnundurlar, ne kadar çok parti mecliste, o kadar çok paylaşılan para demektir.
  Bakmayın siz onların avaz avaz "Milletimmmm, benim memurum benim yetimim benim işçim şehidimmm" diye ağlamalarına. Madem bu kadar memleket sevdalısısınız buyurun reddedin o yardımı!
  4 ... kareli panda
 • çocukluğunuzu hatırlatan şeyler

  37.
  aydınlatması eski tip sarı ışık olan ve hala yakılan sobadan burnuma inceden gelen kömür dumanı kokusunu aldığım sokakta direk çocukluğuma gidiyorum.
  ... kareli panda
 • haşırt the blackboard diyen sevgili

  5.
  ben, bana "topraağm" diyenine de denk geldim. hayır yani, manitaya şirinlik olsun diye loş ortamlarda gitarımızı da çaldık zamanında ama neden öyle oldu ki o?
  1 ... kareli panda
 • bim ve a101 in cuma günleri öğlen kapanması

  4.
  o saatte cuma namazında olduğum için fark etmediğim hededir.
  1 -1 ... kareli panda
 • öyle yorgun olmak ki bir ineği bile yorgun olmak

  106.
  manası çok derindir. "ben adama bilezik gibi geçiririm" anlamına gelir. "saksıya fesleğen gibi oturturum" anlamı da çıkar.
  1 ... kareli panda
 • burak yılmaz ın beşiktaş a transferi

  49.
  gelene kadar kırk kere düşer.
  ... kareli panda
 • bir kadının en güzel yeri

  849.
  benim yanımdır.
  1 -1 ... kareli panda
 • vajinası kapanan kadın

  9.
  yemeyeceksen kaldırıyorum bunu?
  1 ... kareli panda
 • sözlük te genel kültürün düşüklüğü

  6.
  tespiti yapanın bile imla kurallarından habersiz oluşundandır.
  1 ... kareli panda
 • kokusu yaşam sevincini arttıran şeyler

  14.
  iftar sonrası ilk sigara dumanı.
  1 -3 ... kareli panda
 • keçinin allah kelamını değiştirmesi

  8.
  keçiye gelesiye kadar kuran yazılı hale getirildiğinde peygamberimiz hayatta mıydı? önce biraz tarihi bilmek lazım sanırım bu konuda. kuran tam yazılı metin haline getirilene kadar sadece peygamberimiz mi kuran'ı ezbere biliyordu yoksa onlarca, yüzlerce hafız mı? keçi hepsinin beyin hücrelerini mi yedi?
  bi yerden çamur atayım ya tutarsacıların sadece inkarcıları kandırabileceği iddiadır.
  1 -3 ... kareli panda
 • zeytin dalı harekatı

  22.
  "Sivil halk katlediliyor" diyenler haklı. Sadece biraz gecikmeli konuşuyorlar. Suriye'de 40 senedir yerleşip büyüyen pkk cerahatı yüzünden binlerce sivilimizi şehit verdik, doğrudur. Köy basıp sivil öldürmeye, canlı bomba olup şehirde terör estirmeye, pusu kurup haince arkadan vurmaya benzemiyor mertçe savaşmak değil mi?
  Mertliğin anlamına da sözlükten filan bakın artık. Her şeyi biz mi öğreteceğiz?
  4 ... kareli panda
 • gökleri direksiz yaratmak

  4.
  allah'ın varlığı sabittir, sen kulluğunu ispata çalış.
  2 ... kareli panda
 • chp ye oy veriyoruz kampanyası

  5.
  aynı aileden oy kullanacaklardan birisi chp ye ötekisi hdp ye versin. ya da farketmez çok da hesap kitap yapmayın. nasıl olsa ikisi de aynı yere gidiyor oyların .)
  -2 ... kareli panda
 • yeni şeyler getiriyorum